Jump to Navigation

Jak długo trwa budowa domu.

Jak długo będzie trwała budowa naszego wymarzonego domu? Ile czasu zabiorą nam formalności, co musimy zrobić przed rozpoczęciem budowy, jaka jest cena tego wszystkiego? Musisz wiedzieć, że nawet jeżeli masz swoją własną działkę budowlaną, która od pokoleń jest w Twojej rodzinie, a wokół są same domy jednorodzinne, nie możesz tak po prostu złożyć podania o pozwolenie na budowę domu.

Pozwolenie na budowę własnego domu

Pozwolenia to dość długi proces, więc jeśli ważny jest dla Ciebie czas, zacznij starać się o nie już teraz. Do pozwolenia będziesz potrzebować między innymi wypisu z miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na sprawdzenie, czy na Twojej działce można wybudować dom, czy przypadkiem obok nie będzie kiedyś umiejscowione coś, co zakłóci Ci codzienne życie. Dodatkowo, wyrys, wypis, pozwala nam sprawdzić, jakie są ewentualne wytyczne gminy lub miasta co do domku. W planach miejscowych może być na przykład zapisane, że domy na terenie, na którym znajduje się nasza działka nie mogą być wyższe niż podana wartość, muszą mieć dach pokryty ceramiczną dachówką i tak dalej.

Zanim kupimy projekt i rozpoczniemy budowę

Warto to wiedzieć, zanim kupimy projekt domu. A do pozwolenia na budowę musimy mieć już gotowy projekt domu, oznacza to że niezależnie od tego, jaka będzie decyzja o pozwoleniu na budowę, projekt musimy kupić i wyłożyć na niego pieniądze.

Jeśli będziesz starać się o kredyt hipoteczny na budowę , lepiej jest upewnić się wcześniej, czy faktycznie będzie możliwe jego wybudowanie. Czas przygotowań do budowy domu, zwłaszcza jeśli miasto czy gmina nie wyrazi od razu zgody na budowę, trzeba będzie wprowadzić zmiany do projektu lub trzeba będzie się od decyzji odwołać, czas ten może być dłuższy niż sama budowa domu. Jeśli trafi nam się naprawdę dobra i sprawna ekipa budowlana i zatrudnimy kierownika budowy, który będzie trzymał rękę na pulsie, całość nie powinna trwać długo. Pamiętajmy, że za czas zakończenia budowy uznajemy ten moment, w którym kierownik budowy wpisze to do dziennika budowy.

Tak więc za czas zakończenia możemy uznać moment, w którym nasz dom  będzie w stanie surowym, albo moment, w którym będzie już wykończony, to znaczy będzie pomalowany, urządzony w podstawowym stopniu, kiedy żadne roboty nie będą już konieczne. Zwracając się do jakiejś firmy budowlanej o wykonanie naszego domu, o jego budowę, mamy prawo żądać szczegółowej umowy, w której opisane zostanie, jakie etapy, na przykład fundamenty, ściany, schody, dach, zostaną wykonane w danym momencie.

Jeśli będą opóźnienia, firma budowlana sobie nie będzie radziła tak jak zostało nam to zapisane w umowie, mamy prawo wymagać obniżenia ceny.

Komentarze

Obrazek użytkownika czas budowy

Czas budowy domu zależy od bardzo wielu czynników, mn są to rozmiar inwestycji, im mniejsza inwestycja tym szybciej, oczywiście budżet jaki mamy, im mamy więcej pieniędzy tym szybciej to idzie budowa domu

Obrazek użytkownika senny

Słuchaj budowa domu trwa tak długo jak długo masz kase :)

Strony

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <h2> <h3> <h4> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Replaces [VIDEO::http://www.youtube.com/watch?v=someVideoID::aVideoStyle] tags with embedded videos.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.


by Dr. Radut