Jesteś tutaj

Klimakterium

Co to jest klimakterium, kiedy się zaczyna i czy jest się czego obawiać? Klimakterium, to nic innego jak menopauza.To jedna z faz życia kobiety. Kiedy się zaczyna, zależy od naszego organizmu, często wiek w którym pojawia się klimakterium jest taki sam, jak u naszych mam czy babć. Organizm kobiety przestaje produkować jajeczka, a więc kobieta przestaje być płodna. Jak długo trwa? Nie jest to niestety szybki proces, to znaczy przekwitanie nie przychodzi nagle i bezobjawowo. Jakie są objawy przekwitania, jakie są objawy menopauzy? Kobieta może czuć się osłabiona, ponieważ w jej organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Klimakterium jak gdzie od kiedyMogą pojawiać się zmiany nastroju, objawy podobne do tych podczas ciąży, a więc mdłości, dziwne uczucie w okolicach brzucha i tak dalej. Jak rozpoznać klimakterium? Kobieta przeważnie czuje, że coś zaczyna się dziać z jej organizmem.

Najlepiej wówczas skonsultować się ze specjalistą, a więc ginekologiem, który zleci nam odpowiednie badania, które ocenią poziom hormonów w naszym organizmie. Lekarz zaleci nam ewentualne leki, które sprawiają, że czujemy się lepiej, objawy klimakterium nie są tak wyraźne i uciążliwe. Może także wskazać nam, jak powinna wyglądać nasza dieta, w jakie składniki odżywcza powinna być bogata, a czego ewentualnie powinnyśmy unikać. Jak długo trwa menopauza, zależy od tego jak znosi ją nasz organizm, a to kwestia indywidualna, podobnie jak to, kiedy się zaczyna u nas faza przekwitania. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, jak sobie radzić z uciążliwymi objawami, lekarz ginekolog na pewno odpowie na wszystkie nasze pytania.ie ma się co wstydzić, tylko trzeba pójść do lekarza i dokładnie o wszystko wypytać. Klimakterium to naturalna faza życia kobiety.

Komentarze

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <h2> <h3> <h4> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Replaces [VIDEO::http://www.youtube.com/watch?v=someVideoID::aVideoStyle] tags with embedded videos.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie zabezpiecza nas przed spamem - podaj wynik działania
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.