Problemy z nastolatkiem .

Posiadanie dziecka, to oczywiście wielkie szczęście. Jednak to także wiele obowiązków, które kolejno na nas spadają. Zbuntowany nastolatek może stwarzać rodzicom problemy. Kiedy nasze dziecko wkracza w wiek buntu, kiedy nakazy i zakazy wydają mu się czymś, z czym należałoby walczyć, potrzeba nam będzie wiele samozaparcia i cierpliwości. Skąd bierze się bunt i dlaczego nagle pojawia się niechęć do słuchania naszych poleceń? W młodym człowieku zaczynają buzować hormony. To one są głównymi sprawcami tego, że w młodym człowieku pojawia się chęć do robienia wszystkim na przekór.
Młody człowiek chce być samodzielny. Dodatkowo, nasze dziecko chciałoby odkrywać świat po swojemu i po swojemu go oceniać. Chodzi o to, że dziecko chce mieć swoje zdanie. Nie dostrzega często tego, że absolutnie ma prawo do tego by mieć swoje zdanie i swoje opinie na dane tematy, jednak są pewne granice, których nie należy przekraczać. Kiedy dziecko przestaje nas słuchać i buntuje się nawet w sytuacjach, w których absolutnie nie ma żadnych do tego racjonalnych powodów, najlepszą metodą są rzeczowe i spokojne rozmowy. Dużo i cierpliwie rozmawiaj z nastolatkiem. Uświadom dziecku, że nie chodzi Ci o ingerencję w jego prywatność, osobiste poglądy, spojrzenie na pewne sprawy. Chodzi o to, że chcesz udzielać mu pewnych wskazówek. Masz prawo do prezentowania mu swojego zdania i nie robisz tego, by coś na nim wymusić. Rodzic przyjaciel dla dorastającego dziecka. Wówczas dziecko zacznie nasze zwracanie uwagi na pewne zachowania odbierać jako życzliwą poradę, nie swojego rodzaju reżim.Jeśli chodzi o zakazy: zawsze tłumacz, dlaczego podejmujesz taką a nie inną decyzję. Dziecko musi wiedzieć, że robisz to z troski o nie, nie by zrobić mu na złość czy na przekór.

Komentarze

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <h2> <h3> <h4> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.
  • Replaces [VIDEO::http://www.youtube.com/watch?v=someVideoID::aVideoStyle] tags with embedded videos.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie zabezpiecza nas przed spamem - podaj wynik działania
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.